Doświadczeni inwestorzy inwestujący w krypto walutę preferują raczej krótkie bitcoin na dedykowanych giełdach aktywów kryptograficznych. Tak więc dla inwestorów, którzy wolą handlować regulowanymi produktami finansowymi i są zadowoleni z otrzymywania swoich zysków w walucie fiat, Bitcoin futures lub CFD byłby lepszą opcją. 5. Kupno opcji sprzedaży bitcoinów Wreszcie, Bitcoin niedźwiedzie, którzy są wygodne w handlu bardziej złożonych instrumentów pochodnych mają również możliwość zakupu opcji put Bitcoin jako sposób na postawienie na spadek ceny Bitcoin. Opcje są finansowe instrumenty pochodne, które dają inwestorowi prawo, ale nie obowiązek zakupu określonego składnika aktywów po określonej cenie w określonym terminie. Opcje kupna dają inwestorom prawo do zakupu składnika aktywów, natomiast opcje sprzedaży dają inwestorom prawo do sprzedaży składnika aktywów. Opcje są najczęściej stosowane jako zabezpieczenie na rynkach towarowych i walutowych przez duże korporacje. Jednakże, spekulanci mogą również wykorzystywać je do obstawiania swoich poglądów na rynku. Na przykład, jeśli uważasz, że cena Bitcoin spadnie latem 2018 roku, możesz kupić trzymiesięczną opcję put Bitcoin na LedgerX z ceną wykonania 7.000 dolarów. Jeśli cena Bitcoin zapaść do handlu poniżej ceny wykonania w terminie zapadalności, opcja sprzedaży jest „w pieniądze“ i będzie można dokonać zysku handlowego. Jeśli cena pozostanie wyższa, po prostu tracisz premię za opcję (tj. opłatę, którą zapłaciłeś za opcję). W związku z tym, podczas gdy opcje są zdecydowanie dla bardziej zaawansowanych inwestorów, oferują one tanią alternatywę dla zakładów na bitcoin cenie załamania. Czy Bill Gates będzie rzeczywiście umieścić swoje pieniądze tam, gdzie jego usta i krótkie wiodącej na świecie waluty cyfrowej pozostaje do zobaczenia, ale jeśli naprawdę chciał, mógł.

Nie wierzysz w Bitcoina? Oto 5 sposobów na skrócenie go
Ponieważ zmienność cen Bitcoinów pozostaje wysoka, istnieje możliwość osiągania zysków handlowych zarówno w trakcie serii niedźwiedzi jak i byków. W tym artykule zostaniesz wprowadzony do pięciu najprostszych sposobów na skrócenie Bitcoin’a, jeśli chcesz postawić na nadchodzący spadek ceny.

Bill Gates kiedyś ogłosił na CNBC’s Squawk Box‘, że „mógłby skrócić bitcoin, gdyby był na to łatwy sposób“, ponieważ uważa, że bitcoin jest „rodzajem czystej „większej teorii głupoty“ typu inwestycji“. Więc możesz skrócić Bitcoin’a? Odpowiedź brzmi tak, i w tym artykule przeglądamy 5 łatwych sposobów na skrócenie bitcoin’a.

1. Kontrakty terminowe na krótkie bitcoin’y na CME/CBOE
Najłatwiejszym sposobem dla inwestorów instytucjonalnych na krótkie bitcoin jest sprzedaż bitcoin futures na CME i CBOE. Kontrakty futures są standaryzowanymi giełdowymi instrumentami pochodnymi, które zobowiązują inwestora do kupna lub sprzedaży bazowego składnika aktywów, takiego jak indeks giełdowy, towar lub waluta, po określonej cenie i terminie w przyszłości.

Innymi słowy, kontrakty terminowe umożliwiają inwestorom postawienie na wzrost lub spadek ceny danego składnika aktywów bez konieczności jego posiadania. Kontrakty futures na Bitcoin’y, zarówno na CME jak i CBOE, na przykład, są środkami pieniężnymi na dostawę, co oznacza, że po dojrzewaniu lub zamknięciu kontraktu nie ma „fizycznych“ rąk do wymiany Bitcoin’ów. Zamiast tego, tylko zysk lub strata z transakcji jest wymieniana w dolarach amerykańskich.

Co ciekawe, badanie przeprowadzone przez Bank Rezerwy Federalnej San Francisco sugeruje, że korekta ceny Bitcoinów w 1Q/2018 była częściowo spowodowana wprowadzeniem kontraktów terminowych na Bitcoinów na CME i CBOE.

W raporcie stwierdzono: „Przed grudniem 2017 roku nie istniał rynek dla instrumentów pochodnych Bitcoinu. Oznaczało to, że niezwykle trudne, jeśli nie niemożliwe, było postawienie na spadek ceny bitcoinów. […] Wraz z wprowadzeniem bitcoin futures, pesymiści mogli postawić na spadek ceny bitcoin […]. Mogliby sprzedać obietnicę dostarczenia Bitcoin w ciągu miesiąca po niższej cenie niż obecna cena spot i nadzieję na zakup Bitcoin w ciągu miesiąca po jeszcze niższej cenie, aby osiągnąć zysk.

Techemy Capital + Set Partnership

Nowa możliwość inwestycyjna doprowadziła do spadku popytu na rynku bitcoinów spot, a tym samym do spadku cen. Wraz ze spadkiem cen, pesymiści zaczęli zarabiać na swoich zakładach, co doprowadziło do dalszej krótkiej sprzedaży i dalszej presji na spadek cen“.

2. Krótkie kontrakty CFD na bitcoin na detaliczne domy maklerskie
Jeśli jesteś inwestorem detalicznym i nie posiadasz rachunku u brokera obsługującego kontrakty terminowe na bitcoin CME/CBOE, możesz również łatwo skrócić bitcoin używając internetowego brokera CFD, takiego jak eToro, AvaTrade lub Plus500.

Kontrakty CFD (kontrakty na różnice kursowe) funkcjonują skutecznie tak samo jak kontrakty futures, ale są dostosowane do potrzeb inwestorów detalicznych. Korzystając z kontraktów CFD, inwestorzy mogą postawić na wzrost lub spadek ceny bazowego składnika aktywów bez konieczności fizycznego posiadania go.

Co więcej, ponieważ CFD są produktami lewarowanymi, inwestorzy mogą postawić na długi lub krótki bitcoin używając depozytu zabezpieczającego. Oznacza to, że inwestorzy muszą postawić tylko pewien procent całkowitej kwoty transakcji, aby otworzyć pozycję. To pozwala inwestorom na zwiększenie zysków, jeśli ich zakład się opłaca, ale również niesie ze sobą zwiększone ryzyko, ponieważ straty są zwiększone, jeśli cena Bitcoinów porusza się w innym kierunku.

3. Skrócenie funduszy Bitcoin Tracker

Europejscy inwestorzy instytucjonalni i detaliczni mają również możliwość stosowania krótkich bitcoinów za pomocą bitcoinów giełdowych. Obecnie Bitcoin ETN można znaleźć na sztokholmskiej giełdzie Nasdaq OMX i są one dostępne w nominałach EUR lub USD.

Alternatywnie, jeśli jesteś akredytowanym lub instytucjonalnym inwestorem w Stanach Zjednoczonych, można również skrócić Grayscale Bitcoin Trust.

Biorąc to pod uwagę, fundusze Bitcoin Tracker zwykle handlują z premią do Bitcoin Era, więc skrócenie funduszy Bitcoin Tracker może nie być tak skuteczne jak skrócenie przy użyciu kontraktów terminowych lub CFD na przykład.

4. Krótka sprzedaż Bitcoinów na giełdach kryptokurrency
Dla bardziej zaawansowanych inwestorów aktywów kryptograficznych, którzy są wygodne w handlu na cyfrowych giełdach aktywów, istnieje kilka platform, które oferują „fizyczne“ bitcoin krótkiej sprzedaży na marży. Poloniex, Kraken, GDAX i Bitfinex to przykłady popularnych giełd, które pozwalają swoim użytkownikom na krótką sprzedaż Bitcoinów.

Skrócenie Bitcoin na kryptocurrency exchanges funkcjonuje tak samo jak skrócenie Bitcoin przy użyciu CFD – z kluczową różnicą polegającą na tym, że użytkownik otrzymuje swoje zyski w BTC w przeciwieństwie do USD.

Podczas krótkiej sprzedaży Bitcoinu na kryptońskiej giełdzie walutowej, inwestor sprzedaje Bitcoin, którego nie jest właścicielem. Aby to zrobić, inwestorzy mogą pożyczyć Bitcoin od kredytodawców marży na giełdzie na czas trwania otwartej pozycji. Kiedy inwestor zamyka swój Bitcoin na krótko, zyskuje lub traci różnicę z miejsca, gdzie sprzedał i gdzie kupuje, pomniejszoną o prowizję od pożyczki z depozytu zabezpieczającego, która różni się w zależności od wymiany.

Doświadczeni inwestorzy inwestujący w krypto walutę preferują raczej krótkie bitcoin na dedykowanych giełdach aktywów kryptograficznych. Tak więc dla inwestorów, którzy wolą handlować regulowanymi produktami finansowymi i są zadowoleni z otrzymywania swoich zysków w walucie fiat, Bitcoin futures lub CFD byłby lepszą opcją.

5. Kupno opcji sprzedaży bitcoinów

Wreszcie, Bitcoin niedźwiedzie, którzy są wygodne w handlu bardziej złożonych instrumentów pochodnych mają również możliwość zakupu opcji put Bitcoin jako sposób na postawienie na spadek ceny Bitcoin. Opcje są finansowe instrumenty pochodne, które dają inwestorowi prawo, ale nie obowiązek zakupu określonego składnika aktywów po określonej cenie w określonym terminie. Opcje kupna dają inwestorom prawo do zakupu składnika aktywów, natomiast opcje sprzedaży dają inwestorom prawo do sprzedaży składnika aktywów.

Opcje są najczęściej stosowane jako zabezpieczenie na rynkach towarowych i walutowych przez duże korporacje. Jednakże, spekulanci mogą również wykorzystywać je do obstawiania swoich poglądów na rynku.

Na przykład, jeśli uważasz, że cena Bitcoin spadnie latem 2018 roku, możesz kupić trzymiesięczną opcję put Bitcoin na LedgerX z ceną wykonania 7.000 dolarów. Jeśli cena Bitcoin zapaść do handlu poniżej ceny wykonania w terminie zapadalności, opcja sprzedaży jest „w pieniądze“ i będzie można dokonać zysku handlowego. Jeśli cena pozostanie wyższa, po prostu tracisz premię za opcję (tj. opłatę, którą zapłaciłeś za opcję).

W związku z tym, podczas gdy opcje są zdecydowanie dla bardziej zaawansowanych inwestorów, oferują one tanią alternatywę dla zakładów na bitcoin cenie załamania. Czy Bill Gates będzie rzeczywiście umieścić swoje pieniądze tam, gdzie jego usta i krótkie wiodącej na świecie waluty cyfrowej pozostaje do zobaczenia, ale jeśli naprawdę chciał, mógł.